بهترین برس رژ گونه برای شما کدام است؟

از قسمت‌های مهم آرایش که نقش مهمی را در آن ایفا می‌کند، رژ گونه است. بسیاری از افراد برای رژ گونه زدن از نوک انگشت خود استفاده می‌کنند که این روش بسیار اشتباه است و باعث می‌شود میکاپ غیر طبیعی به نظر برسد.

برس رژ گونه

برای این‌که بتوانید این قسمت از میکاپ را به بهترین شکل انجام دهید، نیاز به استفاده از برس رژ گونه دارید. برس‌های رژ گونه آرایشی انواع مختلفی دارند که می‌خواهم در ادامه چند نمونه از آن‌ها را به شما معرفی کنم.

پس اگر شما هم می‌خواهید با بهترین برس رژ گونه آرایشی آشنا شوید و از آن‌ به‌درستی در میکاپ خود استفاده کنید، تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

انواع برس رژ گونه

برس‌های رژ گونه و میکاپ، از انواع مختلفی برخوردار هستند که هر کدام از آن‌ها کارایی متفاوتی در میکاپ دارند. چند نمونه از آن‌ها عبارت هستند از:

زاویه‌دار

اولین برس رژ گونه‌ای که می‌توانم پیشنهاد دهم برس رژ گونه زاویه‌دار است. سر این برس برخلاف سایر انواع برس آرایشی به‌صورت مورب طراحی شده و به همین علت بهترین براش رژ گونه برای پخش راحت رژ گونه است.

برس رژ گونه زاویه دار

معمولی

دومین برس، برس رژ گونه معمولی است. این براش دقیقا برعکس برس زاویه‌دار بوده و زبر است. براش معمولی همچنین سری گنبدی شکل دارد و فشرده‌تر و گرد‌تر است. مو‌های زبر این براش، باعث محو شدن خطوط خشن می‌شوند و بهترین برس رژ گونه برای زیباتر نشان دادن میکاپ شما هستند.

برس رژ گونه معمولی

اگر دوست دارید گونه‌ای برجسته‌تر داشته باشید، بهترین براش رژ گونه به نظر ما معمولی خواهد بود. چراکه این براش از تراکم بالایی برخوردار است و گونه شما را برجسته‌تر نشان خواهد داد.

بهترین برس رژ گونه کدام است؟

اگر می‌خواهید در نهایت رژ گونه‌ای بی نقص داشته باشید، باید از انواع برس با مو‌های نرم استفاده کنید تا رنگ رژ گونه در نهایت لطیف باشد.

برای داشتن گونه‌هایی برجسته‌تر از همیشه نیز لازم است از رژ گونه‌ای با مو‌های متراکم استفاده کنید.

بهترین برس رژ گونه

رژ گونه زاویه‌داری که بالاتر راجع به آن صحبت کردم، بیشتر برای راحت‌تر کانتور کردن استخوان گونه استفاده می‌شود. از براش‌های سر گرد می‌توانید برای کانتور کردن بخش‌های دیگر صورت نیز استفاده کنید و شادابی و زیبایی صورت خود را افزایش دهید.

براش آرایشی خوب کدام است؟

تشخیص بهترین برس رژ گونه آرایشی، چندان کار سختی نیست و تقریبا هر کسی می‌تواند آن را تشخیص دهد. چند نمونه از ویژگی‌های یک براش آرایشی خوب را در زیر نام می‌برم:

  • نرم بودن نوک براش
  • زبر و خشک نبودن مو‌های براش
  • مناسب بودن جنس بدنه براش
  • مقاوم بودن بدنه براش در برابر رطوبت
  • متراکم بودن مو‌های براش

اعمال رژ گونه

حتی اگر انواع و اقسام برس‌های رژ گونه را داشته باشید، تا روش صحیح رژ گونه زدن را ندانید نمی‌توانید آن را به بهترین شکل روی گونه خود پیاده کنید.

اول از همه باید بگویم برای داشتن یک رژ گونه خوب به هیچ عنوان نباید از نوک انگشت خود برای اعمال آن استفاده کنید. این روش ممکن است برای آرایش در سفر یا مواقعی که عجله دارید، به کارتان بیاید اما برای به پایان رساندن یک میکاپ عالی، آن را توصیه نمی‌کنم.

رژ گونه زدن

برای رژ گونه زدن ترجیحا از بهترین برس رژ گونه استفاده کنید. برس‌های رژ گونه می‌توانند رژ گونه را به‌خوبی روی سطح گونه‌تان پخش و یک‌دست کنند. نکته‌ دیگری که باید در این مرحله از آرایش به آن دقت کنید تکان دادن برس آرایشی است.

پس از این‌که بهترس برس رژ گونه انتخابی خود را به رژ گونه آغشته کردید، لازم است یک بار با بدنه آن به رژ گونه ضربه بزنید تا مقدار اضافی رژ گونه از روی براش پاک شود. با این کار رژ گونه‌ طبیعی‌تری در میکاپ خود خواهید داشت.

همچنین هنگام زدن رژ گونه برای راحت‌تر شدن کار، بخندید و روی برجسته‌ترین نقطه گونه‌تان رژ گونه بزنید.

گرچه باید دقت کنید براش را هنگام رژ گونه زدن نه به سمت بالا و نه پایین بکشید. در این روش باید رژ گونه را به سمت گوش خود ببرید، البته این یک روش کلی است و در میکاپ‌های متفاوت فرق می‌کند. با نزدیک نکردن رژ گونه به بینی نیز می‌توانید چهره خود را جوان‌تر نشان دهید.

سخن نهایی

بدون تردید رژ گونه یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث زیبا‌تر نشان داده شدن میکاپ خواهد شد. بهترین برس رژ گونه مدلی است که موهایی نرم برای پخش کردن رژ گونه روی صورت داشته باشد، از جنس بدنه خوبی برخوردار بوده و ضد آب باشد تا هنگام شستشو ورم نکند.

همچنین برای داشتن یک رژ گونه‌ خوب، باید با روش صحیح اعمال آن آشنایی داشته باشید که در بالا به قسمتی از آن اشاره کردم.

0 0 رای ها
امتیاز به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه نظرات