چند ترفند برای کوچک نشان دادن بینی با آرایش

پیشرفت ترفندهای آرایشی امروزه به حدی رسیده است که می‌توان به‌کمک آن‌ها مانند یک جراح زیبایی عیوب و مشکلات صورت را برطرف نمود و اصلاحاتی برروی برخی بخش‌های صورت پیاده کرد. زاویه سازی، حجم‌دهی به لب‌ها و گونه‌ها، لیفت چشم‌ها و فرم‌دهی بینی بخشی از کاراهایی هستند که امروزه می‌توان به کمک ترفندهای آرایشی انجام داد. به‌کمک این ترفندها می‌‌شود بدون نیاز به آرایشی سنگین و غیرعادی، چهره‌ای جذاب و زیبا داشت. یکی از پرطرفدارترین اصلاحاتی که توسط ترفندهای آرایشی انجام می‌شود فرم دهی و کوچک نشان‌دادن بینی است. درواقع کوچک نشان دادن بینی با آرایش نه‌تنها به‌معنی باریک کردن بینی با آرایش که به معنی تغییر حالت آن نیز است. با من همراه شوید تا چند ترفند ساده و کاربردی برای کوچک نشان دادن بینی با آرایش را به شما آموزش دهم.

کوچک نشان دادن بینی با آرایش

کانتور بینی برای کوچک نشان دادن بینی با آرایش

فرم دهی به صورت در هر بخشی به کمک ترفندهای مختلف کانتورینگ انجام می‌شود. شما می‌تواند به کمک کانتورینگ تغییراتی اساسی اما نامحسوس را در چهره خود ایجاد کنید. تنها به شرط اینکه این ترفندها به شکل درست و اصولی پیاده شوند. برای کوچک نشان دادن بینی با شیوه‌های کانتورینک، باید بدانید که می‌خواهید چه تغییری در بینی خود ایجاد کنید. چرا که هر تغییری اصول کانتور خود را دارد. بعضی ترفندهای کانتورینگ، بینی را باریک می‌کند و برخی دیگر کمک می‌کند تا بینی سربالا دیده شود. بنابراین انتخاب درست ترفند کانتور  مرحله‌ی اول کار است. این ترفندها با توجه به فرم بینی و صورت شما انتخاب می‌شوند. یعنی باید حالت بینی خود را بشناسید و بدانید که برای صورت شما چه فرم بینی بهتر خواهد بود. باتوجه به این موارد، روش کانتور کردن بینی مشخص خواهد شد.

نکته: ابزار کانتور اهمیت بسیار زیادی در این کار دارند. انتخاب براش مناسب، هایلایتر و پالت کانتور با کیفیت از مهم‌ترین اصول یک کانتورینگ حرفه‌ای و درستند.

باریک کردن بینی با آرایش

اگر قصد شما برای کوچک نشان دادن بینی با آرایش در واقع باریک کردن بینی با آرایش است، در اولین قدم باید ابروها را به بینی نزدیک‌تر نشان داد. برای این‌کار از یک براش باریک و زاویه‌دار استفاده کرده و کانتور تیره را از گوشه داخلی چشم و ابتدای ابرو تا پایین بکشید. کانتور روشن را نیز روی تیغه بینی بکشید. سپس به کمک یک براش پهن‌تر به آرامی کانتورها را محو کنید. مراقب باشید رنگ‌ها درهم آمیخته نشوند.

نکته: اگر می‌خواهید باز هم بینی را باریک‌تر نشان دهید، روی تیغه بینی از هایلایتر استفاده کنید.

Narrow your nose with makeup

فرم دادن بینی با آرایش

اگر می‌خواهد با کمک ترفندهای کوچک نشان دادن بینی با آرایش، بخش پایینی بینی خود را کوچکتر نشان دهید، کانتور تیره را زیر و نوک بینی به شکل U بزنید. یک نیم‌دایره کوچک نیز روی یک سوم پاینی بینی بکشید. این خطوط را محو کنید. اگر نوک بینی شما گوشتی است از کانتور روشن در این بخش استفاده نکنید. اما اگر این مشکل را ندارید نوک بینی را کانتور روشن بزنید.

نکته: برای اینکار از کانتور ماتیکی یا قلم‌های باریک کمک بگیرید تا کار تمیزتر باشد. کار محو کردن را به قلمو‌های بزرگتر بسپارید.

سربالا کردن بینی با آرایش

اگر می‌خواهید به بینی خود فرمی سربالا بدهید، بالای سوراخ‌های بینی کانتور تیره بزنید. این کانتور تیره علاوه بر کانتور تیره‌ای است که دو سمت تیغه بینی می‌کشید. اما کانتور روشن روی تیغه را تا انتهای بینی ادامه ندهید و دو سوم بالایی آن را با با کنتور روشن بپوشانید. یک نقطه کانتور روشن روی نوک بینی بگذارید. حالا با قلموی بزرگ محو کنید. اگر می‌خواهید فرم‌دهی بیشتری داشته باشید، کمی کانتور تیره روی پره‌های بینی از دو طرف بزنید و محو کنید.

نکته: هایلایتر را روی بخش‌هایی که کانتور روشن استفاده کردید بزنید.

سربالا کردن بینی با آرایش

اصول مهم کانتور بینی

برای انجام اصولی ترفندهای کانتورینگ، باید زیرسازی صحیح و اصولی انجام شود. استفاده از مرطوب‌کننده، و پرایمر و فاندیشن پیش از کانتور، نتیجه را قطعا بهتر و مطلوب‌تر خواهد کرد. کمک گرفتن از قلمو‌های درست برای هر بخش نیز مهم است. اما یک نکته دیگر، محو کردن کانتور است. اگر کار کردن با براش برای محو کردن برای شما سخت است این کار را می‌توانید با اسفنج مخصوص انجام دهید. اما هرگز کار محو کانتور را با دست انجام ندهید. نکته دیگر فیکس کردن کانتور است. حتما از پودر یا اسپری فیکساتور برای این‌کار استفاده کنید. فیکس نکردن کانتور می‌تواند تمام زحمات شما را برباد دهد. امروزه برخی ترفندها برای کشیدن خطوط کانتور پیشنهاد می‌شود. مانند استفاده از موچین انبری برای کشیدن خطوط کانتور تیره دو سمت تیغه بینی. اینکه چقدر این ترفندهای کاربردی هستند، بحثی جدا است. اما من به شما اطمینان می‌دهم با کمی تمرین در کانتورینگ حرفه‌ای می‌شوید و بدون نیاز به این ابزار، اصول کوچک کردن بینی با آرایش را به‌خوبی یاد می‌گیرید. بنابراین استفاده از شابلون‌ها و وسایل جانبی را کنار بگذارید. در کانتورینگ محو کردن درست و دقیق مهمترین اصل است که تنها و تنها با تمرین به آن خواهید رسید.

نکته: اگر پالت کانتور ندارید و می‌خواهید ابتدا کمی این ترفندها را تمرین کنید، می‌توانید از پالت سایه خود کمک بگیرید. برای تمرین اولیه ایده بدی نیست.

0 0 رای ها
امتیاز به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه نظرات