پنج ترفند ارایشی برای درشت نشان دادن چشم ها

بر هیچ کس پوشیده نیست که چشمان بزرگ‌تر و درخشان، ظاهری زیبا و جذاب به شما می‌بخشند. اما اگر از نظر ژنتیکی تیرگی زیر چشم دارید یا به علت شرایط زندگی خود نمی‌توانید کامل و مفید بخوابید، هیچ کرم دور چشم یا ژل خنک کننده‌ای نمی‌تواند ظاهر چشم شما را تغییر دهد.

در عوض، به‌راحتی می‌توانید با چند تکنیک آرایش برای درشت نشان دادن چشم، ظاهر چشمان خود را بزرگ‌تر و روشن‌تر کنید. این ترفندهای درشت نشان دادن چشم نسبتا ساده هستند و می‌توانید با محصولاتی که احتمالا در کشوی آرایش خود دارید، این کار را انجام دهید.

آرایش برای درشت نشان دادن چشم

در ادامه با من همراه باشید تا به آموزش آرایش برای درشت نشان دادن چشم بپردازم. قبل از شروع بگویم اگر چشمان قهوه‌ای دارید، می‌توانید از نکات آرایش چشم قهوه‌ای استفاده کنید.

با رنگ سایه‌های تیره‌تر در قسمت چین‌های چشم، فرورفتگی و برآمدگی ایجاد کنید

هنگامی که سایه روشن و براق را به پلک‌ها به‌عنوان رنگ پایه‌ می‌زنید، می‌توانید با افزودن فرورفتگی بیشتر به چین بالای چشم با رنگ سایه‌ای که چند درجه تیره‌تر از رنگ پوست شما است، چشمان خود را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دهید.

مژه‌های خود را فر کنید

فر کردن مژه‌ها کمک می‌کند تا چشم‌ها ظاهری سرحال‌تر داشته باشند. این کار بسیار آسان است. در آینه به خود نگاه ‌کنید و با باز شدن فر مژه، آن را درست در بالای چشمان و مژه‌‌ها قرار دهید. این وسیله باید درست در حفره چشم جا بگیرد.

تا جایی که امکان دارد، مژه‌هایتان را با ریمل پر کنید

یکی دیگر از ترفندهای درشت نشان دادن چشم استفاده از مقدار مناسب ریمل است. برای این کار دو الی سه بار ریمل را به همه مژه‌های پلک بالای خود بزنید. بیشتر تمرکز را روی مژه‌های انتهای چشم بگذارید تا چشم‌ها کشیده‌تر نشان داده شوند.

ریمل زدن مژه ها

همچنین یک لایه ریمل برای مژه‌های پلک پایین کافی است. زیرا مژه‌های پایین اگر بیش از حد سیاه باشند، اثر عکس روی آرایش برای درشت نشان دادن چشم خواهند گذاشت و چهره شما را مصنوعی نشان می‌دهند.

استفاده از خط چشم سفید برای گوشه‌های چشم

خط چشم سفید را به گوشه داخلی چشم خود اضافه کنید. این تکنیک به بزرگ‌تر کردن سفیدی بیشتر چشم شما از طریق خطای دید کمک کرده و جلوه چشم‌های بزرگ‌تر را برای فرد بیننده القا می‌کند.

بهتر است در این تکنیک آرایش برای درشت نشان دادن چشم از خط چشم سفید ملایم استفاده کنید، چون خط چشم بسیار سفید، مصنوعی به‌نظر می‌رسد.

استفاده از خط چشم سفید

همچنین می‌توانید از خط سفید در خط مژه پلک پایین خود استفاده کنید که قسمت سفید چشم شما را گسترش دهد.

عمیق کردن چین‌ بالای چشم‌ها

با استفاده از سایه چشم به چین بالای چشم خود خود عمق دهید. از سایه مات کمی تیره‌تر از رنگ پوست خود استفاده کنید.

سایه چشم را با انگشتان یا برس خود روی چین بین چشم و استخوان ابرو بمالید. این نوع آرایش برای درشت نشان دادن چشم خطای دید عمق را به چشمان شما اضافه می‌کند.

ابروهای خود را مرتب نگه دارید

ابروهای خود را مرتب کنید. تقریبا همان‌طور که یک قاب عکس بر ظاهر تصویر تاثیر می‌گذارد، ابروهای شما بر ظاهر چهره شما تاثیرگذار هستند و در واقع قاب چهره شما به‌شمار می‌روند.

این تکنیک آرایش برای درشت نشان دادن چشم را به‌راحتی می‌توانید انجام دهید. فقط کافی است با یک موچین، موهای زائد بیرون از قاب ابرو را بردارید.

همچنین برداشتن موهای سرگردان زائد می‌تواند چشم شما را بیشتر در معرض دید قرار دهد. با این‌حال به اشتباه تصور نکنید که هر چه ابروهای شما نازک‌تر باشد، چشم‌های شما بزرگ‌تر به نظر می‌رسند.

آرایش چشم

پس توصیه می‌کنم یک قوس مشخص در ابروهای خود ایجاد کنید و موهای بیرون از قوس را بردارید.

استفاده از هایلایتر

یکی دیگر از ترفندهای درشت نشان دادن چشم این است که هایلایتر را زیر ابرو بزنید. هایلایت نور را به سمت چشمان شما می‌کشاند و آن‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. از هایلایتر پودری یا مایع استفاده کنید. آن را روی استخوان ابروی خود و درست زیر ابروهایتان بمالید.

هر گونه پف چشم را کاهش دهید

تورم در پوست اطراف چشم‌ها می‌تواند آن‌ها را کوچک‌تر نشان دهد. برای کاهش پف اطراف چشم، این مراحل را امتحان کنید:

  • در طول روز خواب کافی داشته باشید نه کمتر و نه بیشتر.
  • صورت خود را با آب ولرم بشویید.
  • کیسه‌های چای سرد و استفاده شده را روی چشم خود قرار دهید. تانن موجود در چای به‌عنوان یک قابض عمل می‌کند و پوست را به حداکثر کشیدگی می‌رساند.
  • مصرف نمک خود را کاهش دهید. نمک زیاد باعث احتباس آب شده که منجر به پف چشم می‌شود.
  • برای افزایش گردش خون ورزش کنید که به‌نوبه خود احتباس آب را کاهش می‌دهد.

سخن نهایی

چشمان بزرگ و روشن می‌تواند شما را جوان، هوشیار و سالم نشان ‌دهد. اگر چشمان شما به‌طور طبیعی آن‌‌طور که دوست دارید بزرگ نیست، نگران نباشید. چون ترفندهای درشت نشان دادن چشم متعدد هستند. در این مقاله سعی کردم به تعدادی از آن‌ها اشاره کنم تا در هر جمعی تمام نگاه‌ها را به سمت خود جلب کنید.

0 0 رای ها
امتیاز به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه نظرات