آرایش چشم قهوه ای و نکاتی که باید در نظر بگیرید

بین 55 تا 79 درصد از مردم جهان چشم‌های قهوه‌ای دارند و این رنگ چشم رایج‌ترین است. شاید فکر کنید به همین علت نباید جذابیتی داشته باشد. اما باید بدانید قهوه‌ای یکی‌ از بهترین رنگ‌ها برای آرایش چشم است که می‌توان تنوع زیادی در آن ایجاد کرد.

رنگ قهوه‌ای از ترکیبی از همه رنگ‌های اصلی ایجاد شده است. به این معنی که هنگام انتخاب سایه چشم، رژ لب و محصولات رنگی، یک پالت رنگ بی پایان برای اهداف آرایشی خود دارید.

لوازم آرایش چشم قهوه ای

از رنگ‌های خنثی گرفته تا رنگ‌های پررنگ و زنده، همگی با چشم‌های قهوه‌ای هماهنگی‌ خاصی دارند و خلاقیت به همراه آرایش می‌تواند به چشم‌های قهوه‌ای درخشش بسیاری ببخشد.

بنابراین توصیه می‌کنم اگر چشمانی به این رنگ دارید نکات آرایش چشم قهوه ای را که در ادامه توضیح می‌دهم امتحان کنید تا به زیبایی هر چه بیشتر چشم‌های خود پی ببرید. پس تا پایان با من همراه باشید تا آن‌ها را به شما یاد بدهم.

سایه مناسب چشم قهوه ‌ای بنفش است

سایه‌های بنفش، آرایش چشم‌ قهوه‌ ای را به‌خوبی تکمیل کرده و عنبیه چشم شما را برجسته‌تر نشان می‌دهند. با استفاده از رنگ‌های مختلف طیف بنفش در سایه بنفش دور چشم خود، ظاهر تک رنگ یا مونوکروم ایجاد کنید.

سایه مناسب چشم قهوه ای

استفاده از رنگ‌های نئونی در آرایش چشم قهوه ای

یک راه آسان برای بزرگ جلوه دادن چشم‌ها استفاده از رنگ‌های نئونی در آرایش چشم قهوه ای است. همچنین توصیه می‌کنم به سایر نکات آرایش برای درشت نشان دادن چشم دقت کنید.

یکی از بهترین روش‌‌های استفاده از رنگ‌های نئونی این است که سعی کنید آن را به‌عنوان یک خط چشم مایع رنگی اضافه کنید. از این ظاهر برای یک جشن یا مهمانی یا روزی استفاده کنید که احساس می‌کنید باید بسیار زیبا و در مرکز توجه باشید.

سایه آبی

سایه‌های جسورانه آبی و چشم‌های قهوه‌ای یک ترکیب برنده واقعی هستند. سعی کنید هنگام استفاده از سایه آبی بقیه آرایش خود را ساده نگه دارید. سایه را روی پلک کامل و همچنین خط مژه پایین بمالید. برای یکپارچگی بیشتر، کمی بیشتر سایه را پخش کنید.

استفاده از رنگ‌های برنز و زرد در آرایش ملایم چشم قهوه ای

با استفاده از برانزر سایه روشن در بلندترین نقاط صورت خود، گرمای تابستان را به پوست خود اضافه کنید. برای افزودن سایه درخشان از سایه‌ای مشابه روی چشم‌های خود استفاده کنید. سپس با ریمل مژه، ریمل ابرو و رژ لب گرم جلوه صورت خود را افزایش دهید.

آرایش ملایم چشم قهوه ای

استفاده از رنگ سایه نعنایی

سایه‌های روشن و کم رنگ نعنایی، هارمونی و هماهنگی شگفت انگیزی را با چشم‌های‌ قهوه‌ای ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید برای ایجاد جلوه بیشتر در روتین آرایش چشم قهوه ای خود از مژه مصنوعی در کنار سایه نعنایی استفاده کنید.

استفاده از سایه هلویی

رنگ هلویی یکی از رنگ‌های سایه مناسب چشم قهوه ای است. رنگ هلویی تکمیل کننده هر رنگ پوست و رنگ چشم، از جمله چشم‌های قهوه‌ای است. با انتخاب رنگ‌های طیف هلویی برای خط چشم، رژگونه و رژ لب یک ظاهر مونوکروم خاص را بیافرینید.

استفاده از رنگ‌های قرمز و صورتی

سایه‌های گیلاسی قرمز می‌توانند گرمای پوست شما را نشان دهند و برای فصول مختلف قابل استفاده‌ هستند. اگر شما موهای قرمز دارید می‌تواند یک آرایش مونوکروم جسورانه ایجاد کرده و کاری کنید که همه چشم‌ها روی شما خیره شوند.

ترکیب سایه فیروزه‌ای و صورتی ملایم

رنگ فیروزه‌ای را با صورتی ملایم درخشان که واقعا در برابر چشم‌های قهوه‌ای تضادی شگفت انگیز ایجاد می‌کند، ترکیب کنید. این تکنیک آرایش مناسب چشم قهوه ای را با خط چشم کلاسیک و مژه‌های مصنوعی به پایان برسانید تا زیبایی خود را متفاوت نشان دهید و از این نوع آرایش می‌توانید در هر مکانی استفاده کنید.

سایه‌های طلایی

رنگ طلایی یا فندقی را در چشم‌های قهوه‌ای خود با براش سایه چشم پخش کنید و برای ایجاد هماهنگی بیشتر، آن را با رژ لب تیره ترکیب کنید.

آرایش کلاسیک با خط چشم مشکی و رژ لب قرمز

ترکیب خط مشکی کلاسیک، ریمل مژه و رژ لب قرمز هیچ وقت از مد نمی‌رود. شما می‌توانید از این آرایش کلاسیک و شیک برای هر مناسبت و موقعیتی استفاده کنید.

ظاهر طبیعی

بگذارید چشم‌های قهوه‌ای شما بدون هیچ آرایشی بدرخشد. این زیباترین آرایشی است که هر کسی می‌تواند داشته باشد پس گاهی توصیه من این است: آرایش بدون آرایش.

سخن نهایی

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردم بیش از نیمی از جمعیت جهان دارای چشم‌های قهوه‌ای هستند.  برخلاف تصور عموم، افراد با چشمان تیره گزینه‌های زیادی برای انتخاب آرایش خود دارند.

از رنگ‌های نئونی گرفته تا رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای و مشکی، تنوع زیادی در سایه برای این افراد وجود دارد و با هر رنگ، چشمان شما درخشش خاصی پیدا می‌کند. در این مطلب سعی کردم چند مورد از بهترین ترفندهای آرایش‌ چشم قهوه‌ ای را یاد دهم تا بتوانید ظاهر خود را بی‌همتاتر کنید.

0 0 رای ها
امتیاز به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه نظرات