توصیه هایی برای انتخاب رنگ رژگونه

انتخاب لوازم آرایش مناسب از جهات مختلفی اهمیت ویژه دارد. در اولین قدم باید به برند آن‌ها توجه کرد. اینکه لوازم آرایش از یک برند قابل اعتماد و مطمئن باشد مهم‌ترین نکته است. در ادامه باید به فروشگاهی که از آن خرید می‌کنیم توجه ویژه داشته باشیم. خرید لوازم آرایش از یک فروشگاه نامعتبر به همان‌اندازه پرخطر است که خرید از برندهای کمتر شناخته شده. پس از این موارد به مراحلی مانند انتخاب لوازم آرایش متناسب با نوع و رنگ پوست‌مان می‌رسیم. این مرحله درمورد لوازم آرایش مختلف متفاوت است. برای مثال نکات انتخاب کرم زیرساز مناسب رنگ پوست با رژگونه تفاوت دارد. اکنون می‌خواهم به شما نکاتی مهم درمورد انتخاب رنگ رژگونه را آموزش دهم. با من همراه شوید.

انتخاب رژگونه مناسب

نکات کلی درمورد انتخاب رژگونه مناسب

ابتدا باید این مهم را یادآوری کنم که رژگونه در انواع مختلف پودری، مایع، کرمی و … تولید می‌شود اما هریک از این انواع رژگونه مناسب پوست‌های مختلف است. به این معنی که باتوجه به نوع پوست مختلط، چرب، خشک و معمولی بهتر است یکی از انواع رژگونه را انتخاب کنید. ضمن اینکه رژگونه‌های با ساختار مختلف در نحوه استفاده و نتیجه کار نیز تفاوت‌هایی دارند. در نتیجه بهتر است باشناخت دقیق نسبت به کارآیی که مدنظرتان است و نوع پوست‌تان یکی از انواع رژگونه را انتخاب کنید. برای مثال رژگونه کرمی برای پوست‌های خشک انتخاب بهتری است و رژگونه پودری برای استفاده روی کرم‌های زیرساز گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شود.

نکته: نوع کارایی رژگونه‌های مختلف که ساختار متفاوتی دارند، باعث می‌شود تا موارد استفاده از آن‌ها نیز گاهی خاص و محدود شود. این موارد را حتما هنگام خرید از فروشنده جویا شوید. برای مثال ممکن است یک نوع رژگونه برای مصارف روزانه مناسب نباشد.

انتخاب رنگ رژگونه با توجه به رنگ پوست

انتخاب رنگ رژگونه با توجه به رنگ پوست

پس از انتخاب نوع رژگونه، به انتخاب رنگ رژگونه مناسب می‌رسیم. در این مرحله بهتر است ابتدا رژگونه‌ای که مناسب رنگ پوست شما است را بشناسید. برای هررنگ پوست، طیف مشخصی از رژگونه انتخاب‌های بهتری محسوب می‌شوند. به‌این ترتیب:

انتخاب رنگ رژگونه برای پوست روشن

اگر پوستی روشن یا به‌اصطلاح بی‌رنگ (با توناژ سرد) دارید، بهتر است رژگونه‌های شاین‌دار و براق را انتخاب کنید. توناژ رنگی رژگونه نیز در انتخابی درست، رنگ‌دانه‌های قرمز و خونی دارد. به این معنی که رنگ‌هایی از پالت قرمز (دارای رنگدانه‌های قرمز) اما روشن مانند صورتی، سرخابی، نارنجی روشن، هلویی، کالباسی و … با زمینه براق بهترین‌ها انتخاب رنگ رژگونه برای پوست روشن محسوب می‌شوند.

انتخاب رنگ رژگونه پوست نرمال

اگر پوستی گندمی یا روشن‌تر دارید، خوش‌شانس‌ترین در انتخاب رنگ رژگونه هستید. شما تقریبا از تمام طیف‌های می‌توانید انتخاب کنید. اگر کمی متمایل به تیره هستید رنگ‌های گرم و تند را از انتخاب‌ها کنار بگذارید ودرصورتی که به روشنی می‌زنید، رنگ‌های خنک‌تر را کمتر استفاده نمایید.

انتخاب رنگ رژگونه برای پوست تیره

هنگام انتخاب رنگ رژگونه برای این رنگ پوست بهتر است رنگ آجری و نارنجیِ قهوه‌ای را استفاده نمود. رژگونه‌های شاین‌دار و براق انتخاب‌های صد درصد مناسبی نیستند. بسته به آرایش چشم و صورت و البته لباس انتخاب کنید که رژگونه شاین‌دار داشته باشید یا نه.

انتخاب رنگ رژگونه برای پوست خیلی تیره

برای پوست‌های خیلی‌تیره، گرما بخشیدن به گونه‌ها کمی سخت است. برای این پوست‌ها پالت رنگی قرمز تیره و گرم گزینه‌های مناسب‌تری محسوب می‌شوند. توصیه می‌شود که از رنگ‌های روشن روی این پوست‌ها استفاده نشود. همچنین رنگ‌های قهوه‌ای و آجری تیره را در انتخاب رنگ رژگونه برای پوست خیلی تیره کنار بگذارید.

نکته: توجه کنید که قرار نیست با انتخاب رنگ رژگونه، گونه‌ها را برجسته کنید. شما قرار است با این محصول آرایشی به صورت خود گرما بدهید. برجسته‌سازی را به کانتور و هایلایترها بسپاریبد.

انتخاب رنگ رژگونه مناسب با توجه به رنگ چشم

یک نکته مهم هنگام انتخاب لوازم آرایش و انجام آرایش روزانه این است که این‌کار قرار است جلوه صورت شما را افزایش دهد. بنابراین هر آنچه مانع از درخشش زیایی‌ها طبیعی شما شود را کنار بگذارید. در ادامه می‌گویم که چطور با انتخاب رنگ رژگونه مناسب، درخشش چشم‌های خود را نمایان‌تر کنید.

  • چشم‌های روشن مانند سبز، آبی و طوسی

این رنگ چشم به راحتی تحت تاثیر رنگ آرایش قرار رفته و کم‌فروغ می‌شود. بنابراین در انتخاب رنگ رژگونه رنگ‌های روشن برای چشم‌آبی‌ها مناسب‌ترند. چشم‌سبزها نیز بدانند که برای آن‌ها هلویی، مرجانی و صورتی روشن بهترین‌ها هستند.

  • چشم‌های قهوه‌ای و عسلی تیره

رنگ‌های تیره‌تر برای آن‌ها آزاد است. اگر چشم قهوه‌ای دارید بدون نگرانی از تحت تاثیر قرار گرفتن برق چشمان‌تان در انتخاب رنگ رژگونه، رنگ‌های آجری، عنابی، اناری و قرمز تیره را انتخاب کنید.

نکته: رنگ چشم‌ها را علاوه‌بر رنگ رژگونه در آرایش چشمان‌تان نیز مورد توجه قرار دهید. چشم‌های روشن را زیر سایه‌های تند پنهان نکنید. با چشم‌های تیره به راحتی از سایه‌های اسموکی و دودی لذت ببرید.

انتخاب رنگ رژگونه با توجه به رنگ آرایش

انتخاب رنگ رژگونه با توجه به رنگ آرایش

رنگ رژگونه را باتوجه به تم‌آرایش و لباس و فصل انتخاب کنید. اگر آرایش روزانه و سبک دارید، رنگ‌های روشن و کمی شاین‌دار بهترند. اما اگر برای میهمانی شب آرایش می‌کنید و لباسی پر زرق و برق دارید، بهتر است رژگونه براق تری داشته باشید. در فصل سرما که آرایش‌ها گرم‌ترند، برای انتخاب رنگ‌های گرم در رژگونه آزادی عملی بیشتری دارید. اما رژگونه‌های آجری و قهوه‌ای برای فصول گرم شدیدا منع می‌شوند. اگر لباسی با رنگ گرم به تن می‌کنید، رژگونه روشن شما ممکن است تحت تاثیر رنگ لباستان قرار گرفته به چشم نیاید. هنگام انتخاب رنگ رژگونه این مهم را نیز درنظر بگیرید که با چه لباسی و با چه آرایشی، چه رژگونه‌ای استفاده می‌کنید.

نکته: این موارد را از بین انتخاب‌های مناسب رنگ پوست و رنگ چشم‌تان انتخاب کنید. برای مثال از چشم و پوست روشن دارید و برای میهمانی شب با یک لباس پر زرق و برق آرایش می‌کنید، رژگونه خود را هلویی که کمی پررنگ‌تر است بزنید.

0 0 رای ها
امتیاز به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه نظرات