بهترین سایه ابرو برای شما کدام است؟

اهمیت آرایش ابروها و تاثیر آن‌ها بر چهره چند سالی است که بیش از قبل مورد توجه میکاپ آرتیست‌ها قرار می‌گیرد. داشتن ابروهای طبیعی، با پهنا و قد متناسب با صورت به یک اصل مهم در آرایش اصولی تبدیل شده است. برهمین اساس استفاده از سایه ابروی مناسب نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده است. سایه ابرویی که بتوان با آن ابروها را ساده و طبیعی آرایش کرد و درعین حال به چهره روح و جان داد. در ادامه نکات مهمی برای انتخاب بهترین سایه ابرو را به شما یادآوری می‌کنم تا بدانید چطور می‌توانید به آرایش ابروی ایده‌آل خود دست یابید.

بهترین سایه ابرو برای شما

کاربردهای سایه ابرو

اصولا سایه ابرو قرار است ابروهای شما را چه تغییری دهد. باید بدانید از سایه ابروی خود چه می‌خواهید تا بتوانید بهترین گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. منظور من از این نکته این است که اگر ابروهای کم‌پشت‌تری دارید و نیاز است با سایه ابرو جاهای خالی بین تارها را پر کنید پس بهترین سایه ابرو برای شما یک مدل با رنگ‌دانه‌های بیشتر است. البته می‌توانید برای نتیجه بهتر از ابزار هاشور ابرو یا از سایه‌ابروهای جامد که روش استفاده خود را دارند کمک بگیرید. اما اگر فقط می‌خواهد کمی کادر ابروی خود را رنگ داده و فرم بدهید، سایه سبک‌تر نیز جوابگوی شما است.

بهترین رنگ سایه ابرو

رنگ سایه ابرو نیز از مواردی است که باید هنگام انتخاب مورد توجه قرار می‌یرد. اگر ابروهای روشنی دارید (چه رنگ طبیعی آن‌ها روشن است و چه آن‌ها را روشن کرده‌اید) از سایه روشن استفاده کنید. در غیر این‌صورت سایه تیره‌تر انتخاب بهتری است. اگر ابروهای روشن دارید می‌توانید در حد یک یا دو درجه سایه تیره‌تر انتخاب کنید. (بسته به رنگ مو و رنگ آرایش‌تان) اما اگر ابروی تیره دارید به‌هیچ عنوان سایه روشن‌تر یا تیره‌تر انتخاب نکنید. در این حالت تا حد امکان از رنگی نزدیک به رنگ ابروهای‌تان کمک بگیرید.

نکته: سعی کنید رنگ ابروها  و موهای‌تان نزدیک به هم باشد. تفاوت رنگ تا یک یا دو درجه قابل قبول است، اما موی بلوند و ابروی مشکی و بالعکس، مدت‌ها است از ترندهای آرایشی خارج شده است.

بهترین رنگ سایه ابرو

بهترین حالت سایه ابرو

بهتر است از پالت‌های سایه چند رنگ تهیه کنید. بهترین سایه ابرو سایه‌ای است که بتواند به شما امکان انتخاب در پالت رنگی مشابه را بدهد. یک جعبه سایه ابرو به شما اجازه می‌دهد تا با هررنگ ابرو و هررنگ آرایش شانس استفاده از آن را داشته باشید.

نکته: هنگام خرید پالت سایه ابرو به تاریخ انقضای آن دقت کنید. ممکن است این پالت تا چند سال عمر کند. بنابراین بهترین سایه ابرو، یک پالت رنگی با تاریخ انقضای کافی است.

انواع سایه ابرو

به ابزارهای جدید هم شانس ابراز وجود بدهید. استفاده از ریمل‌های ابروی رنگی نیز امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر به لیفت ابرو علاقه‌ دارید و اهل حرکت در راستای ترندهای آرایشی هستید، می توانید از ریمل‌های ابروی نزدیک به رنگ ابرو و موی خود استفاده کنید. بهترین سایه ابرو هم نمی‌تواند لیفت کننده ابرو باشد. البته ترفندهایی هم وجود دارد که بتوانید هم از سایه ابرو استفاده کنید و هم از این ابزار جدید. چرا که این ابزار معمولا قادر به پر کردن فضای خالی بین ابروها نیستند و تنها نقش حالت دهنده را بازی می‌کنند. بنابراین زمانی می‌توانید بهترین سایه ابرو را در آرایش خود داشته باشید که از سایه ابروی مناسب خود و ژل، صابون یا ریمل ابرو همزمان بهره ببرید.

نکته: به‌خاطر داشته باشید ماندگاری لیفت ابرو با ریمل کمتر از ژل و ژل کمتر از صابون است. اگر می‌خواهید ابروها برای مدت طولانی و کاملا رو به بالا بایستند از موارد ماندگارتر کمک بگیرید.

انواع سایه ابرو

ماندگاری سایه ابرو

ماندگاری سایه ابرو نیز اهمیت زیادی دارد. ابروها در معرض تعریق قرار دارند و این تعریق می‌تواند برای یک سایه ابروی بی‌ثبات بدترین اتفاق باشد. ریختن احتمالی سایه ابرو هم در اثر ثبات پایین آن اتفاق می‌افتد. بنابراین بهترین سایه ابرو ماندگارترین آن‌ها است. برای افزایش ماندگاری ابرو می‌توانید از فاندیشن کمک بگیرید. اما دقت کنید که فاندیشن اگر روی تارهای موی ابرو بماند، ممکن است با سایه نیز کاملا پوشیده نشود و برخی تارهای ابرو همچنان روشن باشند. به این نکته بسیار دقت کنید. بنابراین ایده بهتر همان ثبات و ماندگاری سایه ابرو است.

نکته: سایه ابرو با ساختار جامد مانگاری بالاتری دارد. هرچه میزان تراکم سایه‌های ابروی پودری کمتر باشد، دوام و مانگاری آن‌ها نیز کاهش می‌یابد. بنابراین بهترین سایه ابرو متمرکز‌ترین آن‌ها است.

ماندگاری سایه ابرو

بهترین روش استفاده از سایه ابرو

در انتها می‌خواهم به شما دو ترفند جذاب در استفاده از سایه ابرو آموزش دهم. در ترفند اول، از یک قلموی بدون انعطاف با سر محکم و نازک استفاده کنید. می‌توانید براش سرکج معمولی خود را با چسب ناخن به این شکل درآورید. بهترین سایه ابرویی که از استحکام و تراکم خوبی بهره می برد را برداشته و قلموی خیس کرده را در آن بزنید. حالا با نوک قلمو در جاهای خالی ابرو خط‌هایی شبیه به تار ابرو بکشید. در روش دیگر می‌توانید کمی از پودر سایه ابروی خود را با ژل ابرو مخلوط کرده و سپس آن را با براش ژل روی ابرو بزنید و لیفت کنید. با این دو ترفند شما با بهترین سایه ابروی خود که دارید طبیعی‌ترین شکل ابروی خود را آرایش می‌کنید.

0 0 رای ها
امتیاز به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه نظرات