کدام لوازم آرایش را ارزان بخرید کدام را گران؟

خرید لوازم آرایش مرغوب و باکیفیت که عوارض جانبی نداشته باشند، همیشه از دغدغه‌های مهم همه بانوان در اقصی نقاط جهان بوده و است. جالب اینکه با پیشرفت تکنینک‌های آرایشی و ایجاد تنوع در سبک‌های مختلف آرایش، این دغدغه جدی‌تر نیز شده است. چرا که حالا تنوع لوازم آرایشی که حتی در روتین روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز بیشتر شده است. درکنار لوازم آرایش تهیه یک روتین پوستی خوب، کاربردی و موثر نیز به چالش‌های مراقبت‌های پوستی افزوده شده است. باید یادآوری کنم، ما ایرانیان با معضل دیگری به‌نام قیمت بالای لوازم آرایش و محصولات بهداشتی معتبر نیز مواجهیم. آنچه باعث شده است متاسفانه نمونه‌های تقلبی محصولات برندهای شناخته شده در بازار بسیار زیاد باشد و آن برند‌ها را به مواردی غیرقابل اعتماد تبدیل نماید. درواقع امروزه در ایران داشتن یک روتین پوستی اقتصادی و لوازم آرایش ارزان که در عین حال باکیفیت و بدون عوارض باشند کار سختی شده است. اما من امروز قصد دارم راهنمایی جامع را در این خصوص در اختیار شما قرار دهم.

کدام لوازم آرایش را ارزان بخرید کدام را گران؟

با توجه به اهمیت هر محصول بودجه بندی کنید

ابتدا باید بگویم که پیش از تصمیم به‌خرید، به این مهم توجه کنید که محصول مورد نظر از چه اهمیت در روتین پوستی یا فرآیند آرایشتان برخوردار است. به‌طور کلی به محصولاتی که در روتین پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرند درجه اهمیت بیشتری تعلق می‌گیرد. دربین لوازم آرایشی نیز محصولاتی که نیاز به خرید و جایگزینی زود به زود دارند بهتر است از بین برند‌های اقتصادی انتخاب شوند. سپس به این نکته توجه کنید که از کدام محصول آرایشی بیشتر استفاده می‌کنید. برای مثال اگر از کرم‌های فوندانسیون به‌صورت روزانه استفاده می‌کنید، حتما آن‌ها را از برندهای مرغوب و معتبر خریداری کنید. چرا که این کرم‌ها در انواع ارزان ممکن است ضررهای بسیاری برای پوست‌تان داشته باشند. ضمن اینکه تمام سطح پوست را پوشانده و تاثیر مستقیم و کلی روی آن می‌گذارند. درمقابل سایه ابرو یا برانزر را می‌توان از برند‌های ارزان‌تر انتخاب کرد. چرا که استفاده از آن‌ها به‌صورت روزانه رایج نیست و تماس مستقیم و وسیع با پوست ندارند.

نکته: کیفیت عملکرد یک محصول آرایشی همیشه به‌معنی بی‌ضرر بودن آن نیست. برای مثال ریملی که حجم‌دهندگی خوبی دارد، الزاما بی‌ضرر نیست. حتی اگر گران قیمت باشد. این نکته را توجه داشته باشید.

بودجه بندی لوازم آرایشی

ایرانی های قابل اعتماد

نکته مهم‌تر این است که بدانیم آیا همیشه برندهایی با محصولات گران قیمت کیفیت بهتری دارند و قابل اعتماد‌ترند. برای مثال داشتن یک روتین پوستی اقتصادی از یک برند شناخته شده داخلی بهتر است یا روتینی گران و پرهزینه از برندی خارجی که به‌صورت وارداتی در کشور عرضه می‌شوند. حقیقتی که بسیاری مشاوران زیبایی امروزه به آن اذعان دارند، غیرقابل اعتماد بودن محصولات وارداتی به دلیل نوسانات شدید قیمت‌ها و مشکلات موجود در روند واردات است. عرضه محصولات تقلبی یا بدون تاریخ مصرف خارجی معضلی است که به‌دلیل قیمت بالای این محصولات مناسفانه بسیار رواج پیدا کرده است و مصرف کننده عادی نیز قادر به‌تشخیص آن‌ها نیست. در این بین، محصولات ایرانی که باحضور چندین ساله در بازار کشور کیفیت خود را به اثبات رسانده‌اند، انتخاب‌های بهتر و منطقی‌تری به‌نظر می‌رسند. بنابراین بهتر است نه‌تنها به‌منظور داشتن یک روتین پوستی اقتصادی، که برای داشتن یک روتین مطمئن و بدون عوارض، سراغ برند‌های ایرانی معتبر و شناخته‌شده بروید.

نکته: اگر به‌دلیل خاصی به دکتر پوست مراجعه می‌کنید و تحت درمانید، حتما پیش از خرید محصولات مربوط به یک روتین پوستی اقتصادی با پزشک خود مشورت کنید.

این مطلب رو هم حتما بخونید: چرا روتین پوستی مهم تر از آرایش است؟

لوازم آرایشی ایرانی

بی کیفیت خرید نکنید

درنهایت باید به‌شما بگویم که، خرید روتین پوستی ارزان یا لوازم آرایش ارزان به‌معنی خرید محصولات بی‌کیفیت نیست. هنگام بودجه‌بندی و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی و روتین پوسشتی اقتصادی، یک نکته را همواره درنظر داشته باشید و آن اینکه هیچ ارزانی بی دلیل نیست. هیچ فروشگاهی محصول باکیفیت و گران قیمت خود را بی‌دلیل ارزان نمی‌فروشد. این اتفاق رخ نمی‌دهد مگر اینکه محصول مورد نظر تقلبی باشد. بنابراین به‌شما می‌گویم لوازم آرایش ارزان یا روتین پوستی ارزان که بی‌منطقی ارزان است نخرید. هنگام تهیه یک روتین پوستی اقتصادی به‌جای خرید محصولات گرانی که ارزان فروخته می‌شوند، سراغ محصولاتی بروید که به قیمت واقعی و ارزان به‌فروش می‌رسند. پس از پیدا کردن انتخاب‌هایی که کمپانی‌تولید کننده آن‌ها را به‌عنوان روتین پوستی اقتصادی یا لوازم آرایش ارزان عرضه می‌کند موارد زیر را درمورد هریک بررسی نمایید:

  • نظرات کاربران را درمورد هریک از آن‌ها جویا شوید. تحقیقات میدانی شما هرچه وسیع‌تر باشد مطمئن‌تر است.
  • مواد تشکیل دهنده آن‌ها را یک به یک بررسی کنید. نمونه‌هایی که برپایه مواد گیاهی هستند انتخاب‌های بهتری به‌نظر می‌رسند.
  • به‌ سابقه تولید کننده و عملکردش طی سال‌های فعالیت نیز دقت کنید. یک کمپانی معتبر سوابق شفافی را ارائه می‌کند.

لوازم آرایشی بی کیفیت نخرید

درنهایت به این نکته مهم هنگام انتخاب بسیار بسیار دقت کنید : «متناسب با نوع پوست‌تان خرید کنید.» ضمن اینکه خرید از فروشگاه‌های معتبر و مطمئن نیز اهمیت خاص خود را دارد. لوازم آرایش ارزان و روتین پوستی اقتصادی خود را نیز از یک فروشگاه شناخته‌شده و ثابت شده تهیه کنید.

نکته: لازم نیست حتما همه محصولات را از یک برند بخرید. گاهی یک برند کرم آبرسان خوبی دارد و یک برند تونر بهتری تولید می‌کند.

0 0 رای ها
امتیاز به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه نظرات